header

Apie mus

uzutrakio dvaras

1975-ieji metai žymi Dvarų keramikos istorijos pradžią. Vedami didelio troškimo atkurti tikruosius Lietuvos istorijos turtus, du savo srities ekspertai - keramikos meistras A.Tursa ir skulptorius J.Blažaitis įkūrė atskirą Dvarčionių keramikos padalinį - Dvarų keramiką. Gavome pirmąjį užsakymą rekonstruoti žymųjį Užutrakio dvarą, po kurio sekė ištaigingų Pakėvio ir Ziplių dvarų rekonstrukciniai darbai.

Istorinę dvasią skleidžiantys ir šeimininkų paslaptis saugantys rūmai įkvėpė ryškesniems darbams.

Prieš daugiau nei dešimtmetį įsikūrė didžiausia dabartinė keraminių plytelių gamintoja Baltijos šalyse - Dvarčionių keramika. Tuomet sparčiai besiplečianti gamykla, garsėjusi plytų gamyba, vis daugiau ėmė domėtis keramikinių koklių konstrukcijomis.

keramikinės plytelės
restauracija

Restauruojamų dvarų skaičius vis augo. Bet tai buvo kur kas daugiau nei tik tai… Mes dėliojome, ieškojome ir atkūrėme trūkstamas ir užmirštas dvarų istorijos detales. Išieškojome dvarų sienų saugomas paslaptis, atskleidžiančias painius didžios istorijos vingius. Kartais krosnys atgimdavo naujam gyvenimui remiantis tik rašytiniais šaltiniais, saugančiais tikrąją istoriją.

Pagal antikos ir baroko tradicijas restauruojant senovinių dvarų krosnis ir keramikinę ornamentiką, buvo sukurta pirmoji Dvarų keramikos krosnis - INGRID savo raštais, reljefine struktūra bei didinga karūna vainikuojanti išskirtinai prašmatnų įvaizdį.

krosnys
židiniai

Poreikiai su laiku keitėsi. Mūsų darbų kolekciją papildė mažesnių dydžių, įvairesnių stilių židiniai bei išskirtinės dvarų ornamentikos įkvėptos plytelės.

Šiandien Dvarų keramika dirba išvien su profesionalia interjero dizainerių komanda. Atkurdami antikos, baroko ir klasicizmo epochas, gaminame išskirtinės prabangos produkciją įvairių stilių interjerams - nuo minimalistinio skandinaviško iki prabanga alsuojančio klasikinio.

profesionalus interjero dizainas